Dükkan Hakkında

Kadıköy Belediyesi’nin Atıksız Yaşam Hareketi’ni destekleyen; tek kullanımlık ürünler yerine uzun ömürlü, ambalajsız ve ekolojik ürünlere erişim imkanı sunan, döngüsel ekonomiyi destekleyen, tüketiciyle yerel ürün ve üreticiyi buluşturan Türkiye’nin ilk ve tek yerel yönetim uygulamasıdır.

İnsan vücuduna değen her ürün %70 oranında kana karışabiliyor. Bu nedenle doğal ham maddelerden elde edilmiş, içeriğinde koruyucu ve zararlı maddelerin bulunmadığı temizlik ürünleri depozitolu çok kullanımlık ambalajlarda satışa sunulmaktadır.

Bir kere aldığınız ambalajınızla tekrar gelip doldurarak temizlik ürününüzü alabilirsiniz.

Fiziksel fiş ve faturanın çöp olması sebebiyle, e-arşiv fatura sistemi kullanıyoruz.

Kadın emeğine önem veriyor, el yapımı geleneksel yöntemlerle üretilen ürünlere yer vererek zanaatçıya destek oluyoruz.

Doldurulabilir matara fikrinin yaygınlaştırılması için dükkanımızda su arıtma sistemi mevcut olup, mataranızla ücretsiz içme suyu temin edebilirsiniz.

 

Dükkan Hakkında


Dükkan'ın Amacı

Toprağımıza, havamıza, suyumuza sahip çıkıyor; yerel tohumlardan, ambalajsız, sağlıklı gıdaları mevsiminde ihtiyacımız kadar alıyoruz. Zehirli kimyasallardan uzak temizlik ürünlerini tercih ediyor, böylece hem kendimizi hem de su kaynaklarımızı daha iyi koruyoruz.

Tek kullanımlık plastikler kullanmıyor, arkamızda çöp dağları bırakmıyoruz.

Günlük hayatımızda ekolojik ve uzun ömürlü eşyalar tercih ediyor, karbon ve su ayak izimizi azaltıyoruz

Kadın emeğine önem veriyor, zanaatkarlara destek oluyoruz.

Tüketim alışkanlıklarımızı olumlu yönde değiştiriyor, farkındalık yaratarak Kadıköy Belediyesi Atıksız Yaşam Hareketi’ne katkı sağlıyoruz.

İsraf etmiyoruz, en sade halimizle geçmişten ilham alıyor, geleceğimize umutla bakıyoruz.